Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
.
TELEFON: +48 22 621 55 71 +48 22 629 36 06 EMAIL: poczta@komitet.org.pl
.
Start Aktualności V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego

V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego

Drukuj PDF

V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego (11.2014)

W dniu 15 listopada 2014 odbyły się w Kijowie V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego. Poniżej prezentujemy pozdrowienia dla zjazdu od Polskiego Komitetu Słowiańskiego:

 Drodzy Ukraińscy Bracia Słowianie!

Najserdeczniej dziękuję Wam za zaproszenie na V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego, odbywający się 15 listopada 2014 roku w sławnym ruskim, ukraińskim Kijowie. Zaproszenie to jest dla mnie zaszczytem i wyróżnieniem .

Bardzo ważne obowiązki w Polsce nie pozwoliły mi wziąć udziału w Waszym Zjeździe. Wybaczcie mi moją nieobecność.

Przyjmijcie moje przyjacielskie pozdrowienia oraz życzenia owocnych obrad. Niechaj Wasze obrady przyczynią się do wyboru przez Ukrainę drogi słowiańskiej integracji z Rosją i odrzucenia integracji z Unią Europejską i NATO.

Związek Ukrainy z Rosją skutecznie zahamuje groźne dla Słowiańskich Narodów agresywne parcie Unii Europejskiej i NATO na Wschód. Związek Ukrainy z Rosją stanowić będzie mocną podstawę przyszłej integracji wszystkich Narodów i Państw Słowiańskich. Ta nowa geopolityczna rzeczywistość zdynamizuje rozwój Słowiańszczyzny i stanie się wiodącym czynnikiem odrodzenia całej Europy, wszystkich europejskich Państw i Narodów.

W realizacji tej wielkiej idei bardzo dużo zależy od Was, od Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego, od Ukrainy.

My–Polacy odnosimy się z wielką przyjaźnią do Waszego ukraińskiego ruchu słowiańskiego, który konsekwentnie zwalcza nazistowsko-banderowską ideologię zbrodni, rozwijaną w niektórych regionach Ukrainy przez wrogów wewnętrznych i zewnętrznych z USA, Kanady, Izraela i Niemiec, przez ukraińskich oligarchów i ich zachodnich mocodawców. Wyrażamy Wam za to nasze serdeczne, polskie, słowiańskie podziękowania.

Niechaj V Zjazd Ukraińskiego Komitetu Słowiańskiego umocni Was i przyczyni się do szybszej realizacji Waszych najlepszych ukraińskich, ruskich, słowiańskich zamierzeń!

Przewodniczący
Polskiego Komitetu Słowiańskiego
Bolesław Tejkowski

Warszawa, 13 listopada 2014 roku