Polish (Poland)Russian (CIS)English (United Kingdom)
.
TELEFON: +48 22 621 55 71 +48 22 629 36 06 EMAIL: poczta@komitet.org.pl
.
Start Aktualności

Życzenie na 2021 rok

Drukuj PDF

Polacy
Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok są zawsze okazją do składania życzeń sobie i Polsce.

W imieniu trzech organizacji – Polskiej Wspólnoty Narodowej, Polskiego Komitetu Słowiańskiego i Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej – mam zaszczyt życzyć nam Polakom i Polsce polepszenia bytu duchowego i materialnego, rozwoju gospodarczego, wzmocnienia naszych polskich rodzin, miłości do dzieci od poczęcia, ludzkiego traktowania zwierząt, kochania Polski jako Matki-Ojczyzny, wyprowadzenia z Polski obcych wojsk USA i NATO.

Pliki do pobrania:
Download this file (zyczenia_noworoczne_2021_pl.pdf)Życzenia noworoczne j.pol.[ ]222 Kb
Download this file (zyczenia_noworoczne_2021_ru.pdf)Życzenia noworoczne j.ros.[ ]222 Kb
więcej »
 

Kryzys białoruski jako punkt zwrotny

Drukuj PDF

Epoka dominacji Zachodu i hegemonii Stanów Zjednoczonych się zakończyła. Głównym czynnikiem zmiany jest tzw. sojusz kontrhegemoniczny zawarty między Chinami a Rosją, który cementuje idea „wielkiego partnerstwa eurazjatyckiego”. Od 2015 wypełnia ją ukierunkowana synteza Unii Eurazjatyckiej i chińskiej „Inicjatywy Pasa i Szlaku”, określanej jako Nowy Jedwabny Szlak. Na rzecz nowego, sprawiedliwego porządku międzynarodowego pracują Szanghajska Organizacja Współpracy oraz BRICS.

więcej »
 

Gratulacje dla Prezydenta Republiki Białoruś

Drukuj PDF

Z okazji wyboru 9 sierpnia 2020 roku Prezydenta Republikii Białoruś wystosowane zostało pismo gratulacyjne. Czytamy w nim...

więcej »
 

Nie wolno mieć w Polsce obcych wojsk

Drukuj PDF

Obecność w Polsce obcych wojsk jest utratą przez Polskę suwerenności oraz  narażaniem Polski na niszczący konflikt zbrojny.
Coraz większa obecność w Polsce wojska amerykańskiego i innych wojsk NATO jest utratą przez Polskę suwerenności na rzecz USA i prowokowaniem takiego konfliktu.

Pliki do pobrania:
Download this file (nie_obce_wojska_kongres_usa2_2020.08.01.pdf)Nie dla obcych wojsk[ ]427 Kb
więcej »
 

Oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Słowiańskiego

Drukuj PDF

Zaprzestać oczerniania Słowian!

Poczynając od 2018 roku oficjalne osoby urzędowe i media Państwa Izrael krok po kroku wstępują na drogę bezprecedensowego, publicznego oskarżania Polski i Polaków o antysemityzm i współpracę z niemieckim nazizmem w zagładzie Żydów na okupowanym terytorium polskim w latach II wojny światowej.

Dosyć spotwarzania Słowian!

Takie oskarżanie jest nie tylko nieprzyzwoite, nielogiczne, ale i przeczące realnym faktom.

Pliki do pobrania:
Download this file (oswiadczenie_mks_2019.02.24_ru.pdf)Oświadczenie MKS (j.ros)[ ]469 Kb
więcej »
 

Słowiańska Alternatywa

Drukuj PDF

Słowiańska Alternatywa

Referat Polskiego Komitetu Słowiańskiego
O lepszy ustrój społeczny i ład światowy

Międzynarodowy ruch słowiański, obejmujący Narody i Państwa Słowiańskie oraz światową diasporę słowiańską, może i powinien odgrywać znaczącą rolę w tworzeniu koncepcji nowego, lepszego ustroju społecznego dla naszych Krajów oraz nowego lepszego ładu światowego dla wszystkich. Tworzenie takich koncepcji powinno rozpocząć się w ramach poszczególnych Państw słowiańskich, a zakończyć się wspólnymi propozycjami.

więcej »
 

Do Kongresu USA

Drukuj PDF

Polski Komitet Słowiański – reprezentujący narodowe środowiska Polaków działających na rzecz sojuszu Narodów i Państw Słowiańskich – zwraca się do Kongresu USA o rozważenie celowości rotacyjnej i stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

więcej »
 

Słowiańska Praga 2018

Drukuj PDF

Praga, 7-10 czerwca 2018 roku

Referat Bolesława Tejkowskiego
Zastępcy Przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Słowiańskiego
Przewodniczącego Polskiego Komitetu Słowiańskiego

Jedność Słowiańszczyzny obroną Narodów i Państw Słowiańskich

Bracia Słowianie!

Delegacja polska dziękuje za zaproszenie na Wszechsłowiańskie Uroczystości Jubileuszowe w 20. rocznicę VII Zjazdu Wszechsłowiańskiego i 170. rocznicę I Zjazdu Wszechsłowiańskiego w Pradze. Te ważne dla Słowiańszczyzny Zjazdy były głównie dziełem czeskich i słowackich działaczy realizujących misję słowiańskiej jedności. Za te wielkie osiągnięcia w jednoczeniu Słowian – Cześć Wam i Chwała Czesi i Słowacy!

więcej »
 


Strona 1 z 4